Historię tych miejsc tworzymy nieprzerwanie
warszawa@hotel.com.pl
v
NAJLEPSZE CENY, NAJLEPSZE OFERTY BOOK ONLINE
Hotel Warszawa > Hotel
Hotel
  • „Plac Napoleona kardynalnie zmienił swój wygląd, jednak mimo dominującej bryły wieży, pozornie naruszającej równowagę, raczej uspokoił się. Godną uwagi jest perspektywa od ul. Szpitalnej i widoki od ul. Marszałkowskiej i Nowego Światu w przelocie ul. Ś-to Krzyskiej. Sylweta wieży widoczną jest w licznych punktach miasta, a pozatem w promieniu dwudziestu kil-ku kilometrów poza miastem. (Taras górny daje możność studjów z lotu ptaka nad planem zabudowania Warszawy).”

    "Architektura i Budownictwo, Wrzesień 1934", Marcin Weinfeld
Budynek Prudential został zaprojektowany przez Marcina Weinfelda, którego wizję zrealizowała para wybitnych inżynierów: Stefan Bryła i Wieczesław Poniż. Oddany do użytku w 1934 roku, w momencie powstania był najwyższym budynkiem w Polsce i drugim najwyższym w Europie. Początkowo miał liczyć 11 pięter, ale uznano, że ze względów reprezentacyjnych Prudential powinien dominować nad krajobrazem miasta i zdecydowano, iż liczba pięter zostanie zwiększona do 16. 66-metrowy budynek szybko przykuł uwagę branży telewizyjnej. W 1936 roku na dachu Prudetniala umieszczono pierwszy w Polsce nadajnik telewizyjny, a niedługo potem nadawano pierwsze transmisje.
W trakcie II Wojny Światowej Prudential mocno ucierpiał. Stał się jednym z pierwszych celów niemieckiego ostrzału artyleryjskiego. Mimo zniszczeń przetrwał pierwszą część wojny i stał się symbolem Powstania Warszawskiego. W pierwszych dniach walk, w budynek trafił 600-milimetrowy pocisk typu Karl. Częsty ostrzał artyleryjski sprawił, że budynek odchylił się od pionu, mimo to silna konstrukcja przetrwała.
alt=
  • Pierwszy poważny remont przeprowadzono dopiero w latach 1950-54. Drapacz chmur dostosowano do założeń realizmu socjalistycznego. Zwiększono liczbę pięter (bez zmiany wysokości budynku). Zmieniła się również funkcja. Od teraz w gmachach Prudentiala mieścił się Hotel Warszawa.
Historię tych miejsc piszemy nieprzerwanie
Hotel, podobnie jak pozostałe obiekty Grupy LHR spełnia ideę współistnienia zabytku najwyższej klasy i luksusowego, komfortowego hotelu. Znajdziemy tu wszystkie elementy charakterystyczne dla pozostałych obiektów grupy, które uczyniły z tych hoteli, miejsca wyjątkowe. Właściciele z niezwykłą starannością zadbali o to, aby historia tego budynku towarzyszyła gościom niemal na każdym kroku. Uwagę zwracają zwłaszcza widoczne w niektórych pokojach betonowe stropy konstrukcyjne lub części oryginalnej elewacji.
Wnętrza są wykonane ze szlachetnych materiałów, w których dominuje kamień, stal, miedź i szkło. Łazienki zostały wykończone marmurem wysokiej jakości. Wspólnie z subtelnymi, drewnianymi wykończeniami tworzą poczucie niespotykanej elegancji i luksusu. Dekadenckie ręczniki kąpielowe i kosmetyki Acqua di Parma dopełniają obraz komfortu i stylu. W hotelu zadbano również o tych, którzy oczekują chwil wytchnienia, relaksu i odnowy. Na najniższym piętrze znajduje się centrum spa i rekreacji, w którym dostępne są sale zabiegowe, centrum fitness i basen.