Historię tych miejsc tworzymy nieprzerwanie
warszawa@hotel.com.pl
v
Book Online
Hotel
v
Przyjazd
v
Wyjazd
v
Dorośli
+
-
Dzieci
+
-
Szukaj
Hotel Warszawa
Prudential
Jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej architektury międzywojennej. Stał się ważnym symbolem odradzającej się po wojennej zawierusze Warszawy. Górujący majestatycznie nad stolicą, widoczny z odległości nawet 20 km. Jego nowoczesna stalowo-żelbetowa konstrukcja była odpowiedzią na silną i dynamiczną urbanizację aglomeracji warszawskiej oraz dowodem na mistrzostwo przedwojennej inżynierii. Dziś to jeden z najnowocześniejszych hoteli w Polsce.


Sylwester 2019
w Hotelu Warszawa
Kolacja degustacyjna w murach historycznego budynku
przy akompaniamencie muzyki jazzowej oraz DJ-a


Budynek Prudential został zaprojektowany przez Marcina Weinfelda i oddany do użytku w 1934 roku. W momencie powstania był najwyższym budynkiem w Polsce i drugim najwyższym w Europie. Miał dominować miastem. Jego sylwetka była widziana z odległości nawet 20km. W 1936 roku na dachu Prudetniala umieszczono pierwszy w Polsce nadajnik telewizyjny, a niedługo potem nadawano pierwsze transmisje.W trakcie II Wojny Światowej Prudential mocno ucierpiał. Mimo zniszczeń przetrwał pierwszą część wojny i stał się symbolem Powstania Warszawskiego. Pierwszy poważny remont przeprowadzono dopiero w latach 1950-54. Drapacz chmur dostosowano do założeń realizmu socjalistycznego, a w gmachach Prudentiala mieścił się od teraz Hotel Warszawa.

Pokoje i Apartamenty

Odremontowany i odrestaurowany 5* Hotel Warszawa, należący teraz do Grupy Likus Hotele i Restauracje, spełnia ideę współistnienia zabytku najwyższej klasy oraz luksusowego, komfortowego hotelu. W otwartym w 2018 roku budynku znajdują się 142 pokoje i apartamenty – wszystkie są zaprojektowane indywidualnie, z niezwykłą starannością o szczegóły. Wygodne i komfortowe, również niosą ze sobą pamięć o dawnych czasach. W niektórych pokojach widoczne są betonowe stropy konstrukcyjne.
alt=

RESTAURACJE

Restauracja Szóstka znajduje się na 6 piętrze i podobnie jak w okresie przedwojenny może pochwalić się panoramiczny tarasem. Menu koncentruje się głównie na kuchni wegetariańskiej, a danie przygotowywane są dużej, otwartej kuchni.

Otwarcie restauracji już wkrótce.

Bar "Warszawska", znajdujący się tuż pod głównym hallem, to komfortowe miejsce na relaks lub spotkanie z przyjaciółmi, współpracownikami i klientami. Doskonała kawa i szeroki wybór  win, alkoholi oraz likierów z pewnością zadowoli wszystkich gości. Na końcu sali znajduje się kameralna sala cygarowa. Przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i amatorów cygar. Restauracja oferuje polskie produkty i dania, z nowoczesnym podejściem. Wykwalifikowany zespół kucharzy dokłada wszelkich starań, aby znaleźć najświeższe produkty pochodzące od lokalnych dostawców. Wędliny są produkowane na miejscu, gdzie dojrzewają w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. Przyjazna atmosfera i przyjemna obsługa, powodują, że restauracja Warszawska to wyjątkowa lokalizacja, by doświadczyć polskiej gościnności.
  • Konferencje

    Nowoczesne i doskonale wyposażone centrum konferencyjne składa się z 3 niezależnych sali konferencyjnych. Możliwości aranżacyjne zwiększa również ogromne przeszklone patio, połączone z każdą z Sali konferencyjnych osobnym wejściem.

  • Wellness

    Na najniższym piętrze znajduje się centrum spa i rekreacji, w którym dostępne są sale zabiegowe, centrum fitness i basen.

recepcja: recepcja.warszawa@hotel.com.pl tel: +48 22 470 03 00
sprzedaż: sales@hotel.com.pl tel: +48 22 470 03 82
restauracja: warszawska@hotel.com.pl tel: +48 22 470 03 42